Şehir Turu

Şehir Turu

Tur Bilgisi : Sera Gölü – Atatürk Köşkü – Ayasofya Camii – Köy Gezileri – Bahçe çalışmaları, Organik Sebze ve Meyveleri Dalında Görm

 

Trabzon Hakkında Bilgi : İlin nüfusu, 2007 yılı Adrese Dayalı Nüfus Sayımı sonuçlarına göre 740.569’dur. Şehirler nüfusu 396.646, köyler nüfusu ise 343.923’dür. Merkez İlçe nüfusu 292.513’dür.Genel Nüfus Sayımı sonuçlarına göre Trabzon, Karadeniz Bölgesi içinde yer alan 14 İl arasında nüfus çokluğu bakımından Samsun’dan sonra 2’inci sıradadır. Bölgede toplam 10.000.000 kişi yaşamaktadır. Bu nüfus Türkiye’nin toplam nüfusunun % 12.44’ünü teşkil etmektedir.

Doğu Karadeniz Bölgesinde yer alan Trabzon Kafkasların ve İran transit yolunun başlangıcında yer alır. Karadeniz’e kıyısı olan diğer ülkelerin limanlarıyla bağlantısı bulunmaktadır.

Tarihi ve doğa güzellikleri ile dört mevsim gezip görülebilecek turizm şehridir. 17 İlçeye sahip olan Trabzon’un 9 İlçesi 114 km.lik sahil şeridinde sıralanmıştır. Bunlar, batı-doğu istikametine doğru Beşikdüzü, Vakfıkebir, Çarşıbaşı, Akçaabat, Yomra, Arsin, Araklı, Sürmene ve Of’tur. Diğer İlçeleri olan Tonya, Düzköy, Şalpazarı, Maçka, Köprübaşı, Dernekpazarı, Hayrat ve Çaykara sahilden içeridedir. Beşikdüzü ve Şalpazarı 1988, Çarşıbaşı, Düzköy, Köprübaşı, Dernekpazarı ve Hayrat 1990 yılında ilçe olmuşlardır. 77Belediyesi bulunan Trabzon’da belediye sayısı bakımından ilk sırayı 15 belediye ile Akçaabat ilçesi alırken, Çarşıbaşı ve Dernekpazarı ilçeleri de 1’er belediye ile son sırada yer almaktadır. İlimiz engebeli bir arazi üzerinde dağınık bir yerleşim gösteren 480 köye ve 375 mahalleye sahiptir.

 

جولة المدينة

 

طرابزون مدينة غنية بتاريخها القديم و تحمل اثار الامبراطوريات الرومانية و العثمانية بالاضافة الي طبيعتها الخلابة .نوفر لكم جولة المدينة في طرابزون للتعرف علي اجمل و ابرز المناطق السياحية والطبيعية في المدينة و توفير مرشد سياحي لتعريفكم علي تاريخ المناطق في المدينة . بالاضافة الي توفير بيوت للايجار و الاقامة في المدينة .

و تشمل هذه الجولة زيارة لكل من: سيراجول ( بحيرة سارة) _ قصر أتاتورك_ جامع آيا صوفيا_ جولة في القرية_ زيارة لحديقة الخضروات و الفواكه العضوية.